Co na początek

– Zaczynam pracę w kadrach i nie posiadam ani wiedzy, ani kwalifikacji, ani pojęcia gdzie szukać informacji na temat pracy w zawodzie specjalisty ds. kadrowych. Proszę, powiedzcie skąd wziąć najlepsze materiały by coś na ten temat poczytać. – prosi pani Mariola, która za dwa tygodnie rozpoczyna pracę w zawodzie specjalisty kadrowego (specjalista ds. kadrowych Rzeszów).

17Wielu Internautów może dziwić fakt, że osoba rozpoczynająca pracę w kadrach nie ma żadnego doświadczenia (a takowe jest zawsze wymagane), jednak w dzisiejszych czasach do zdobycia pracy często wystarczają znajomości i dobre układy. Oznacza to, że pielęgniarka może zostać recepcjonistką, a pracownica działu obsługi asystentką stomatologiczną. Wszystko zależy od tego kogo znamy i co ten ktoś może dla nas zrobić.

Wśród porad, jakie udzielono pani Marioli na jednym z forów internetowych przeważały te profesjonalne i bardzo rzeczowe. Większość internautów radziło, by świeżo upieczona specjalistka kadrowa rozpoczęła swoją przygodę z zawodem od udziału w dobrym szkoleniu, które nauczy ją jak poruszać się w prawie pracy. W zawodzie specjalisty podstawą jest kodeks pracy i akty okołokodeksowe, o których trzeba mieć dość dobre pojęcie. Samodzielna nauka przepisów kodeksu prawa pracy też wchodzi w rachubę, jednak do tego trzeba mieć dużo zaparcie i chęci, których niby nie brak na początku kariery w zawodzie, jednak które dość łatwo stracić w wyniku pierwszych niepowodzeń.

Dodaj komentarz