Niepełnosprawny w pracy

W obecnych czasach wiele mówi się o tym, że osoba niepełnosprawna ruchowo może zostać pełnosprawnym pracownikiem,  a szef zatrudniającej mnie firmy postanowił niedawno pójść z duchem czasu i udowodnić, że ma nowoczesne podejście do polityki zatrudnieniowej firmy. Na stanowisko specjalisty ds. kadrowych zatrudnił Maćka, chłopaka z niedowładem kończyn dolnych, który porusza się na wózku inwalidzkim. Maciek ukończył prawo i jest bardzo mądrym facetem, tyle, że nie porusza się na własnych nogach. Pod każdym innym względem jest taki, jak reszta pracowników naszej firmy.

Przyznam, że zatrudnienie Macieja w dziale kadr było celnym posunięciem prezesa, specjalista ds. kadrowych Opole. Osoby, które przyjdą do naszej firmy w poszukiwaniu pomocy w znalezieniu pracy widząc Maćka poruszającego się na wózku zrozumieją, że oto mają do czynienia z przedsiębiorstwem otwartym na ludzi – agencją doradztwa personalnego, którą interesuje los wszystkich klientów, nie tylko tych z najlepszymi kwalifikacjami.

Muszę przyznać, że od chwili zatrudnienia Macieja nawet w naszym biurze morale wyraźnie wzrosły i każdy czuje się nieco lepiej. Teraz, z większą mocą niż wcześniej, mamy świadomość, że w dobie dzisiejszych zmian gospodarczych jesteśmy firmą wspierającą aktywność zawodową Polaków. Świadomość to siła, a siła to rezultaty.

Dodaj komentarz