prawo pracy

Ważne jest prawo pracy

Przestrzeganie przepisów prawa pracy nie jest złe ani dla pracodawcy ani tym bardziej dla pracownika. Władza ustawodawcza opracowując to prawo starała się i w dalszym ciągu się stara, by przepisy w jak najlepszy sposób wspomagały obie strony umowy o pracę. Ponieważ nasza rzeczywistość jest bardzo dynamiczna, dlatego też i te przepisy cały czas się zmieniają.

Specjalista do spraw kadrowych musi być jednak cały czas na bieżąco z informacjami. Nie jest to specjalnie trudne, wystarczy na bieżąco monitorować pracę parlamentu, a także i innych instytucji związanych z szeroko rozumianym prawem pracy.

W zależności od wielkości przedsiębiorstwa działy kadrowe mogą liczyć kilka do kilkudziesięciu osób. W przypadku małych firm tak zwanymi kadrami zajmuje się osoba od całości prac administracyjnych. Wówczas bardzo ciężko wiedzieć o ewentualnych zmianach, dlatego też z pomocą powinni iść inni pracownicy. Tutaj może rodzić się ciekawe zagadnienie, czy lepiej pracować w małej firmie czy w dużym przedsiębiorstwie. Odpowiedzi na to nie ma jednoznacznej, gdyż każda ma swoje plusy i minusy.  W pierwszym przypadku można mieć bezpośredni kontakt z szefostwem co dla wielu osób jest ważne, natomiast w wielkich przedsiębiorstwach jest się często anonimowym.

Dodaj komentarz