Po poradę

Nasza kadrowa jest kobietą, do której można pójść ze wszystkimi swoimi troskami i problemami i liczyć na to, że zostanie się wysłuchanym, pogłaskanym i pocieszonym. Pani Renia to kobieta o gołębim sercu, która niejednemu pracownikowi naszej firmy pomogła dobrą radą i ciepłym słowem. Nie wiem skąd się wzięła tradycja żalenia się pani Reni, bo gdy ja dołączyłem do pracowników naszej firmy ten zwyczaj już dawno istniał i był kultywowany.

Pani Renia pracuje jako specjalistka ds. kadrowych Grudziądz i choć zawsze ma dużo obowiązków i zadań do wykonania, nie ma opcji by nie znalazła chwili czasu dla załamanego kolegi lub koleżanki z pracy, którzy potrzebują chwili spokoju i wdzięcznego ucha do wysłuchania wszelkich problemów. Pani Renia jest naprawdę świetną słuchaczką – nie przerywa, ale słucha z uwagą i daje wyraz temu, że nas rozumie i nas współczuje. Co najważniejsze, na koniec każdej „sesji terapeutycznej” pani Renia jest  w stanie udzielić jakiejś cennej rady, która jest dobrze przemyślana i zawsze ma trochę sensu.

Gdy podejmowałem pracę w firmie obiecałem sobie, że nigdy nie zniżę się do poziomu swoich kolegów z firmy i nie pójdę do pani Renaty po poradę, jednak oczywiście w postanowieniu tym nie wytrzymałem. Do tej pory na poważnej rozmowie z naszą firmową psycholożką byłem już trzy razy i po każdym spotkaniu czułem się lepiej. Myślę, że pani Renia powinna założyć własną poradnię psychologiczną. Na pewno miałaby wielu klientów.

Dodaj komentarz