Po poradę

Nasza kadrowa jest kobietą, do której można pójść ze wszystkimi swoimi troskami i problemami i liczyć na to, że zostanie się wysłuchanym, pogłaskanym i pocieszonym. Pani Renia to kobieta o gołębim sercu, która niejednemu pracownikowi naszej firmy pomogła dobrą radą i ciepłym słowem. Nie wiem skąd się wzięła tradycja żalenia się pani Reni, bo gdy ja dołączyłem do pracowników naszej firmy ten zwyczaj już dawno istniał i był kultywowany.

45Pani Renia pracuje jako specjalistka ds. kadrowych Grudziądz i choć zawsze ma dużo obowiązków i zadań do wykonania, nie ma opcji by nie znalazła chwili czasu dla załamanego kolegi lub koleżanki z pracy, którzy potrzebują chwili spokoju i wdzięcznego ucha do wysłuchania wszelkich problemów. Pani Renia jest naprawdę świetną słuchaczką – nie przerywa, ale słucha z uwagą i daje wyraz temu, że nas rozumie i nas współczuje. Co najważniejsze, na koniec każdej „sesji terapeutycznej” pani Renia jest  w stanie udzielić jakiejś cennej rady, która jest dobrze przemyślana i zawsze ma trochę sensu.

Gdy podejmowałem pracę w firmie obiecałem sobie, że nigdy nie zniżę się do poziomu swoich kolegów z firmy i nie pójdę do pani Renaty po poradę, jednak oczywiście w postanowieniu tym nie wytrzymałem. Do tej pory na poważnej rozmowie z naszą firmową psycholożką byłem już trzy razy i po każdym spotkaniu czułem się lepiej. Myślę, że pani Renia powinna założyć własną poradnię psychologiczną. Na pewno miałaby wielu klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *