Skupienie w pracy

Historia o pracy

Nie pamiętam dokładnie kiedy podjąłem decyzję o poszukiwaniach pracy w zawodzie specjalisty ds. kadrowych, bo wydaje mi się, że decyzja przyszła bardzo naturalnie i narodziła się w mojej głowie w sposób całkowicie niewymuszony. Może kiedyś jeden z moich znajomych wspomniał coś o pracy w kadrach, może przeczytałem coś ciekawego w Internecie – nie wiem i pewnie nigdy nie dowiem się co skłoniło mnie do poszukiwań pracy w akurat tym zawodzie. Pewnego poranka zwyczajnie obudziłem się, a w mojej głowie istniał już pomysł o wysłaniu swojego zgłoszenia do firm poszukujących pracowników działu kadr.

Nie miałem wcześniej żadnego doświadczenia w sprawach kadrowych, dlatego na początku udało mi się odbyć półroczny staż w pewnej gdyńskiej firmie, a dopiero później znalazłem prawdziwą pracę, specjalista ds. kadrowych Gdynia. Uważam, że mogę się uważać za prawdziwego szczęściarza, bo proces poszukiwania zatrudnienia był w moim przypadku dość krótki. Niewiele osób może się pochwalić tym, że w tak szybkim czasie udało im się znaleźć pracę, a ja mogę.

Praca specjalisty jest wszystkim, na co w życiu liczyłem, bo spełnia większość moich wymagań dotyczących idealnej posady. Jedynym mankamentem są oczywiście zbyt niskie dochody, jednak mogę się pogodzić z zarobkami na poziomie 2,5 tysiąca złotych miesięcznie netto jeśli wykonuję takie zajęcie, a nie inne. Jeśli Wy nadal nie wiecie co w życiu robić proponuję zastanowić się nad pracą w kadrach.

Dodaj komentarz