Pierwszy dzień w pracy

Pierwszy dzień w pracy to zawsze wielkie wyzwanie dla każdego. Nie ważne czy jesteście świeżo upieczonymi absolwentami psychologii czy doświadczonymi zawodowo specjalistami ds. kadrowych – za każdym razem pierwszy dzień w nowej pracy niesie za sobą wiele pytań, zmartwień, obaw i stresów, specjalista ds. kadrowych Zabrze. Nie da się go ominąć, dlatego należy spróbować go jak najlepiej przeżyć. A sposobów na przeżycie pierwszego dnia w nowej pracy jest kilka, jest również kilka rad, do których warto się zastosować, by jak najbardziej umilić sobie początek w nowym miejscu zatrudnienia.

11Rano, przed wyjściem do pracy, jako świeżo upieczony specjalista, powinieneś wstać na tyle wcześnie, by mieć czas spokojnie się przygotować, zjeść śniadanie i wypić kawę. Makijaż do pracy nie powinien być zbyt mocny, a strój wyzywający. Pamiętać powinieneś również o użyciu antyperspirantu – stres powoduje bowiem silniejsze pocenie się, co może być źródłem przykrych doświadczeń. Przed wyjściem z pracy stań przed lustrem, przekonaj się, że wyglądasz perfekcyjnie, uśmiechnij się i wmów sobie, że dasz radę. Bo dasz!

Po przybyciu do pracy należy odpowiednio się zachować. W dobrym tonie byłoby, gdybyś podszedł do każdego pracownika, podał rękę, przedstawił się i powiedział na jakim stanowisku będziesz pracował. Pamiętaj, by podczas rozmowy patrzeć rozmówcy w oczy, starannie dobierać słowa i mówić zwięźle – nikt nie lubi słuchać wywodów nowo poznanych osób. Nie zwracaj się do nikogo po imieniu, dopóki nie zostanie Ci to zaproponowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *