Pierwszy dzień w pracy

Pierwszy dzień w pracy to zawsze wielkie wyzwanie dla każdego. Nie ważne czy jesteście świeżo upieczonymi absolwentami psychologii czy doświadczonymi zawodowo specjalistami ds. kadrowych – za każdym razem pierwszy dzień w nowej pracy niesie za sobą wiele pytań, zmartwień, obaw i stresów, specjalista ds. kadrowych Zabrze. Nie da się go ominąć, dlatego należy spróbować go jak najlepiej przeżyć. A sposobów na przeżycie pierwszego dnia w nowej pracy jest kilka, jest również kilka rad, do których warto się zastosować, by jak najbardziej umilić sobie początek w nowym miejscu zatrudnienia.

Rano, przed wyjściem do pracy, jako świeżo upieczony specjalista, powinieneś wstać na tyle wcześnie, by mieć czas spokojnie się przygotować, zjeść śniadanie i wypić kawę. Makijaż do pracy nie powinien być zbyt mocny, a strój wyzywający. Pamiętać powinieneś również o użyciu antyperspirantu – stres powoduje bowiem silniejsze pocenie się, co może być źródłem przykrych doświadczeń. Przed wyjściem z pracy stań przed lustrem, przekonaj się, że wyglądasz perfekcyjnie, uśmiechnij się i wmów sobie, że dasz radę. Bo dasz!

Po przybyciu do pracy należy odpowiednio się zachować. W dobrym tonie byłoby, gdybyś podszedł do każdego pracownika, podał rękę, przedstawił się i powiedział na jakim stanowisku będziesz pracował. Pamiętaj, by podczas rozmowy patrzeć rozmówcy w oczy, starannie dobierać słowa i mówić zwięźle – nikt nie lubi słuchać wywodów nowo poznanych osób. Nie zwracaj się do nikogo po imieniu, dopóki nie zostanie Ci to zaproponowane.

Dodaj komentarz